Orientačné systémy musia spĺňať požiadavky na prehľadnosť, jednoduchosť a dobrú čitateľnosť. Vysoká úroveň dizajnu, variabilita vyhotovenia (nesvetelné, svetelné) a univerzálnosť použitia (interiér, exteriér) kladú vysoké nároky na komplexnosť prípravy výroby a technologické spracovanie.

 

portfolio-orientacne_systemy-001

 

Uľahčenie priestorovej orientácie, odovzdávanie informácií, dôraz na funkčnosť a logiku, vizuálny akcent – toto sú základné funkčné a dizajnové atribúty orientačných systémov. Využívajú sa v administratívnych budovách, obchodných centrách, v strediskách verejnej dopravy, v hoteloch, v nemocniciach, na parkoviskách, na všetkých miestach so zvýšeným pohybom ľudí.

 

portfolio-orientacne_systemy-002

 

Podľa spôsobu výroby je možné určiť základne delenie na štandartné orientačné systémy a atypické orientačné systémy.

 

Štandardné orientačné systémy

 

Na ich výrobu sa používaju typizované hliníkové profily (napr. Slatz, SlimSlatz, Rainbow, Scritto a pod.), naformátované na požadované rozmery a skompletované do konkrétneho výrobku. Štandartnou povrchovou úpravou je Alluminium Elox alebo prášková vypaľovaná farba (Komaxit) podľa stupnice RAL. Ako doplnok je možné použiť krycie PVC fólie, prípadne iné materiály.

 

portfolio-orientacne_systemy-003

 

Ako nosič informácie sa pri týchto orientačných systémoch využíva digitálna potlač, plotter, prípadne gravír. V prípade použitia krycej PVC fólie alebo akrylátu je aktualizácia takéhoto orientačného systému velmi jednoduchá.

 

portfolio-orientacne_systemy-004

 

Atypické orientačné systémy

 

Atypické orientačné systémy sú vyrobené podľa priameho zadania zákazníka. Je možné vyrobiť ich z plastov, kovov, skla, dreva alebo rôznou kombináciou týchto materiálov.