Svetelné reklamy sú reklamné zariadenia svietiace spravidla zvnútra cez prednú alebo viacero strán prípadne svietiace na stenu za reklamou. Sú najefektívnejším a najrozšírenejším druhom reklamy vhodné na označenie a zviditeľnenie firiem, obchodov a skladov kdekoľvek v ineriéri alebo exteriéri. Výroba svetelných reklám je veľmi variabilná a je možné ich vyrobiť v rozličnom prevedení presne podľa predstáv zákazníka dobre viditeľné v noci aj cez deň. Ako svetelný zdroj na všetky druhy svetelných reklám používame LED moduly.

 

portfolio-svetelna_reklama-001

 

Grafický motív môže je poskladaný z translucentných fólií rozličných farieb určených pre lepší rozptyl svetla, alebo vytlačený na translucentnej fólii chránený UV stabilným laminom a tiež je možné ho doplniť o 3D prvky. Presvetlená plocha môže byť vyhotovená aj systémom Day/Night keď cez deň svieti jedna farba a v noci iná.

 

portfolio-svetelna_reklama-day_night

 

Naše svetelné reklamy sa vyznačujú dlhou životnosťou a vyskokou kvalitou prevedenia a použitých materiálov.

 

Svetelné panely a výstrče

 

Štandardné panely a výstrče

 

Pre výhodnú cenu patria medzi najbežnejšie druhy svetelných reklám. Sú vyrábané z typových hliníkových profilov (napr. Comhan) v hĺbkach 90-200 mm. Základom tejto svetelnej reklamy je hliníkový rám do ktorého je vložené plexisklo (opálový akrylát). Rám je viditeľný a je v prevedení Elox alebo povrchovo upravený práškovou farbou (Komaxit) podľa RAL vzorkovníka. Presvietenie takejto reklamy je len z čelnej strany alebo z čelnej a zadnej strany a môže byť čiastočné alebo úplné a rozmery sú limitované len dĺžkami profilov.

 

portfolio-svetelna_reklama-standardne_panely_a_vystrce

 

Atypické panely a výstrče

 

Vyrábané sú zo zváraných oceľových alebo hliníkových profilov. Rám konštrukcie nie je viditeľný a na opláštenie používame kompozitné dosky rôznych farieb alebo plech (hliníkový, nerezový alebo pozinkovaný) povrchovo upravený práškovou farbou (Komaxit) podľa RAL vzorkovníka. Podľa velkosti reklamy sa na presvetlenú časť používa plexisklo, polykarbonát, alebo pri väčších rozmeroch vynylový baner. Presvietenie takejto reklamy je len z čelnej strany alebo z čelnej a zadnej strany.

 

portfolio-svetelna_reklama-atypicke_panely_a_vystrce

 

Je tiež možné obaliť celý rám kompozitnou doskou s vyfrézovaným motívom, pričom presvetlená je len vyfrézovaná časť, ktorá može byť doplnená o vyfrézované plexisklo v rôznych hrúbkach, čím môžeme dosiahnuť 3D efekt.

 

Celoplexisklové panely a výstrče

 

Ďalšou možnosťou je vyrobiť reklamu len zo samotného akrylátu (plexiskla). Pri takejto reklame je možné presvietiť reklamu z troch alebo štyroch strán. Veľkost takejto reklamy je limitovaná rozmermi dosiek. Akrylátové dosky sa vyfrézujú a zlepia ale je možné ich tepelne tvarovať či už vákuovým lisom alebo len lineárne ohýbať.

 

portfolio-svetelna_reklama-celoplexisklove_panely_a_vystrce

 

Reklamy nasvietené do hrany

 

„Linelight“ – do hrany nasvietené reklamy sa používajú predovšetkým v interiéry. Ide o akrylátové tabule vyfrézované do rôznych tvarov do ktorých je vygravírovaný motív. Svetlo svietiace cez hranu zvýrazňuje vygravírovaný motív. Grafika reklamy môže byť podlepená translucentnou fóliou alebo tiež doplnená o 3D prvky.

 

portfolio-svetelna_reklama-reklamy-nasvietene_do-hrany

 

Svetelné nápisy a logá

 

Štandartné  nápisy a logá

 

Sú vyrábané z typových hliníkových plechov, vyformované na potrebný tvar. Ako presvetlená časť sa používa opálový akrylát a majú zvýraznené obrysy. Odnímateľná môže byť predná, alebo zadná stena.

 

portfolio-svetelna_reklama-standardne_napisy_a_loga

 

Atypické nápisy a logá

 

Môžu byť akrylátové alebo kovové. Pri akrylátových je predná aj bočná stena presvietená. Kovové atypické reklamy možu byť napríklad z nereze alebo hliníka. Tieto reklamy nesvietia pred seba ale na stenu za sebou. Inou možnosťou je vyfrézovanie drážky do zadnej steny reklamy do ktorej sa vloží LED pás. Reklama môže byť povrchovo upravená práškovou farbou (Komaxit) podľa RAL vzorkovníka, v prípade nereze len vyleštená.

 

portfolio-svetelna_reklama-atypicke_napisy-a-loga

 

 Nápisy a logá so zváranou konštrukciou

 

Vyrábané sú z oceľových alebo hliníkových profilov vyzváraných do priehradového rámu. Celá konštrukcia je následne opláštená plechom nafarbeným práškovou farbou (Komaxit) podľa RAL vzorkovníka, alebo kompozitnými doskami rozličných farieb. Presvetlená časť reklamy je podľa veľkosti buď z vynilového baneru (nad 4 metre šírky) alebo z polykarbonátu. Tento druh reklám je ideálny na výškové budovy, je obzvlášť trvácny a odolný voči poveternostným podmienkam a poskytujeme na ne až 10 ročnú záruku.

 

portfolio-svetelna_reklama-napisy_a_loga_so_zvaranou_konstrukciou