Polep automobilu patrí medzi najúčinnejší a najžiadanejší spôsob vlastnej propagácie bez potreby dalších nákladov. V praxi sa používajú dva druhy polepov.

 

portfolio-polepy_vozidiel-001

 

Prvým je čiastočný polep ktorý sa vyrába z rezaných alebo tlačených liatych fólií, ktoré sa lepia na priamo na automobil, pričom podstatnú úlohu hraje aj farba vozidla. Druhým spôsobom je cepolep ktorý vyrába zo špeciálnych potlačených fólií ktoré sa pred aplikáciou polaminujú a s použitím rôznych pomôcok sa potom aplikuje na automobil.

 

portfolio-polepy_vozidiel-002

 

Pred lepením celopolepu musí byť automobil dôkladne očistený a odmastený. Aby bol celopolep čo najdokonalejší, doporučujeme automobil odstrojiť od rôznych súčiastok ako smerovky, gumy na oknách, znaky, klučky, anténa a pod., potom je možné sa vyhnúť rôznym kompromisom pri orezávaní a fólia sa dá nalepiť až celkom k hrane karosérie.

 

portfolio-polepy_vozidiel-003

 

Priemerná životnosť týchto fólií je 3 až 7 rokov. Je možné polepiť akýkoľvek dopravný prostriedok či ide o motorku, loď alebo nákladné auto. Polep automobilu zároveň pomáha chrániť nielen lak karosérie pred drobnými oderkami ale aj samotný automobil pred krádežou.

 

portfolio-polepy_vozidiel-004